
Normál, zsíros bõr ápolására ajánlom.
Voltam már városlakó irodakukac, falusi kecsketenyésztő, török feleség, német szobalány és ki tudja mit hoz még az élet!
Normál, zsíros bõr ápolására ajánlom.
A rózsát azért választottam alapanyagául ennek a virágos szappanomnak, mert quercetint tartalmaz!
A quercetin egy növényi pigment flavonoid. Sokféle flavonoid létezik, melyek a quercetinhez hasonlóan különféle termésekben, virágokban és zöldségekben találhatók meg. A flavonoidok nagymértékben felelősek ezen növények színeiért.
Antioxidánsként is funkcionál, kisöpörve szervezetünkből a káros szabadgyököket. A quercetin az ízületi gyulladásban szenvedőknek is segít
A quercetin megakadályozhatja a hisztamin, valamint az egyéb allergiát ill. gyulladást okozó anyagok termelődését. A hisztamin az egyik fő oka az olyan allergiás tünetek kialakulásának, mint a csöpögő, eldugult orr, a vizenyős szemek, a csalánkiütés, valamint a megduzzadt lágyszövetek, pl. az arc és az ajkak esetében.
Végeztek kutatásokat, melyek rámutattak, hogy az olyan flavonoidok, mint a quercetin, segíthetnek csökkenteni a köszvény és a szívinfarktus kockázatát. Antioxidánsként az LDL (rossz) koleszterin káros hatásai ellen is hatásosak lehetnek.
A quercetin elősegíti a kollagén és a fibronectin termelés, ez a két anyag szükséges, hogy az izületek és a bőr egészséges legyen.
Rózsafa illóolaj
Dél-Amerikában élő, a babérfélék csoportjába tartozó fából készül.
Az illóolaját vízgőzdesztilációval állítják elő a friss fából.
Az illóolaj tartalma 1%, ami azt jelenti, hogy 1 kg rózsafa olaj előállításához 100 kg friss fa szükséges.
Fertőtlenítő, fájdalomcsillapító és bőrnyugtató hatása miatt jó kiütésekre, fertőzésekre, műtéti hegekre, horzsolásokra.
Ugye nektek már nem kell mondanom, hogy minden egyes, bármilyen fajta szappanom 30 %-ban kecsketejet tartalmaz! Csak azért nem írom, hogy kecsketej szappan, mert így is elég hosszú a nevük! :)
Teafa : Tudományos kísérletek is bebizonyították a teafa illóolaj baktériumok, vírusok és gombák fejlődését gátló hatását. Csökkenti a pattanás- és mitesszerképződést a tisztátalan és zsíros bőrön.
vadon termő teafa (Maleleuca Alternifolia) Ausztráliában őshonos növény, gyógyító hatása világszerte ismert. A növény alkalmazásának a területeit először a XVIII. század végén írták le. Nevét onnan kapta, hogy az ausztrál őslakosok a növény leveléből forrázatot készítettek és azt fogyasztották. Teaként megfázás, torokgyulladás esetén használták, de alkalmas volt sebkezelés, fertőtlenítés céljára is, ha apróra vágott leveleit szétdörzsölték és felhordták az érintett területre.
A II. világháborúban amerikai katonák fertőtlenítő hatása miatt komolyabb sebeket is kezeltek vele.
A levelekből 1925-ben sikerült illóolajat előállítani, ekkor írta le először az orvostudomány a teafa gyulladáscsökkentő, baktérium-és gombaölő (antiszeptikus) hatását. 1940-ben a penicillin megjelenése csaknem kiszorította a teafaolajat a gyógyítás területéről, majd az 1970-es években újra az érdeklődés központjába került.
Jótékony hatással van a sejtek fejlődésére, megújulására. Az olaj elősegíti a sebgyógyulást, megelőzi az elfertőződést,és minimálisra csökkenti a hegesedés kialakulását. Az izmokra és az idegekre hat, fokozza a vérkeringést.
Megint egy Törökországbeli szerintem klassz dologgal szeretnélek benneteket megismertetni. Nagyon korán feltűnt, hogy az országban ebben mil...